Deformovatelný propustek

Základní informace

Připravujeme pro Vás projekt nového stavebního řešení propustků, který odstraní tragické následky dopravních nehod tohoto typu.

II/268 Dobrá Voda na Mladoboleslavsku – Bilance nehody: 1 mrtvý

5. 11. 2012 Rychlá noční jízda a zřejmě přecenění vlastních sil měly pár minut po nedělní půlnoci tragické následky. Nehody na Mladoboleslavsku mají patnáctou oběť. Na silnici od Mnichova Hradiště na Kněžmost poblíž Dobré Vody z dosud nezjištěných příčin havarovalo osobní auto značky Toyota. Dvaadvacetiletý řidič nezvládl řízení a vyjel mimo silnici do příkopu. Při nehodě utrpěl zranění, kterým na místě podlehl. Na místo vyjela posádka záchranné služby z Mnichova Hradiště a lékař z Mladé Boleslavi. V havarovaném voze nalezli záchranáři mladého muže bez známek života. Po marných oživovacích pokusech lékař konstatoval jeho smrt. Na Mladoboleslavsku zemřelo letos při nehodách již patnáct lidí.

Zdroj: www.boleslavsky.denik.cz

I/54 Horní Němčí na Uherskohradišťsku – Bilance nehody: 1 mrtvý

1. 11. 2012 Hazardní jízda osmnáctiletého mladíka snad ani nemohla skončit jinak než tragicky. Mladý muž si nevzal ponaučení z nedávné nehody a ve velmi vysoké rychlosti znovu havaroval. Zemřel na cestě mezi Stráním a Slavkovem na Uherskobrodsku, když po nárazu vyletěl ze svého BMW. Když ve velmi vysoké rychlosti sjížděl od Strání ke Slavkovu, zřejmě nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a začal plynule vyjíždět vpravo, až se dostal do příkopu. Tímto žlabem pak jel asi sto padesát metrů. Auto se mírně natočilo vlevo, narazilo do betonového mostku vedoucího na pole, od kterého se odmrštilo, přeskočilo jej a zůstalo stát v příkopu za nájezdem. Mladík, který jel ve voze sám, při velmi silném nárazu vylétl z auta a zůstal ležet na zemi mrtvý. Z ohledání vyplývá, že připoutaný nebyl. Vlivem nárazu došlo k velkému poškození přední strany vozu a k vytržení motoru z vozidla. Části motoru a jeho okolí hořely. Tachometr se po nárazu zastavil na rychlosti 150 km/h. Mladík byl letos už dvanáctým člověkem, který zemřel při dopravní nehodě na silnicích Uherskohradišťska.

Zdroj: www.zpravy.idnes.cz, www.hzszlk.eu

I/38 u Bělé pod Bezdězem – Bilance nehody: 1 mrtvý

První evidovaná nehoda v roce 2012

16. 1. 2012 skončila tragicky dopravní nehoda na silnici I/38 u Bělé pod Bezdězem na Mladoboleslavsku. Devětatřicetiletá řidička jedoucí ve směru od České Lípy na Mladou Boleslav na přímém rovném úseku ze zatím nezjištěných příčin ve vysoké rychlosti sjela vpravo mimo vozovku do příkopu a po asi padesáti metrech čelně narazila do betonového mostku. Při nehodě utrpěla žena velmi vážná zranění a na místo byl přivolán vrtulník letecké záchranné služby. Žena ale byla na místě mrtvá.

Zdroj: Novinky.cz

Rychnov nad Kněžnou – Bilance nehody: 1 mrtvý

Náraz do betonového mostku nepřežila v úterý 26. 4. 2011 po půl sedmé ráno šestatřicetiletá řidička vozu Opel Astra v Rychnově nad Kněžnou. Žena jela ve směru od kruhového objezdu pod Budínem směrem na Javornici. Z dosud nejasných příčin na rovném, přehledném úseku při stoupání sjela vlevo mimo komunikaci do příkopu. Auto se zastavilo až o betonový mostek. Z havarovaného vozu vyprostili ženu rychnovští hasiči a záchranáři a ihned ji letecky transportovali do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Žena závažným zraněním podlehla.

Zdroj: Novinky.cz

Projekt je připraven pro provedení barierových testů a počítačových simulací. Na tyto činnosti hledáme finanční zdroje.

Copyright © 2007 – 2024 David Novotný | Mapa stránek | GDPR a cookies